Srpen 2007

Oliver Phelps

14. srpna 2007 v 14:05 | Nymfadora |  James a Oliver Phelps
theotherside_hp's photo from 1/21/07
Rodné jméno: Oliver Martyn John Phelps
Datum narození: 25. února 1986

Brumbál

14. srpna 2007 v 13:49 | Nymfadora |  Profesoři
Albus Brumbál - ředitel školy čas a kouzel v Bradavicích
Albus Percival Wulfric Brian Brumbál (*1900 - †1996, anglicky: Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore) je literární postava z románů o Harrym Potterovi spisovatelky Joanne Rowlingové.
Je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20. století. Narodil se roku 1900, v roce 1911 začal studovat Školu čar a kouzel v Bradavicích. Již ve škole vynikal neobyčejnými magickými schopnostmi. Později v Bradavicích začal vyučovat Přeměňování, a po odchodu Armanda Dippeta se stává ředitelem.
Albus Brumbál se proslavil především porážkou černokněžníka Grindenwalda v roce 1945, objevem 12 způsobů využití dračí krve, a alchymistickými pracemi, na kterých spolupracoval se svým přítelem Nicolasem Flamelem. Byl mu udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvorcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků. V temné době vlády černokněžníka lorda Voldemorta založil Fénixův řád, sdružující ty, kdo se Voldemortovi odhodlali postavit.
Po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových vzal jejich syna Harryho, svěřil ho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie a zaopatřil jej těmi nejmocnějšími ochrannými kouzly, jakých byl schopen, protože tušil, že mu ještě bude hrozit nebezpečí. O tom se ujistil, když Harry nastoupil první ročník v Bradavicích a zabránil zbytku duše lorda Voldemorta, ukryté v profesoru Obrany proti černé magii Quirellovi, aby získal Kámen mudrců a vytvořil jeho mocí své nové tělo. Kámen byl zničen, ale Voldemort povstal tři roky potom pomocí prastarého kouzla černé magie: z kosti otce, masa služebníka a krve nepřítele a získal zpět své tělo.
Brumbál tehdy znovu obnovil Fénixův řád a o rok později se s Voldemortem neúspěšně utkal na půdě Ministerstva kouzel. Stále však nevěděl, jak mohl Voldemort přežít vlastní smrtící kletbu, kterou na něj zpět díky prastaré magické ochraně odrazil Harry Potter. Proto začal Brumbál pátrat po Voldemortově minulosti, aby odkryl jeho tajemství. Po získání vzpomínek několika osob mu začínalo docházet, o co Voldemort usiloval, a utvrdila ho v tom vzpomínka jeho přítele Horacia Křiklana, který Voldemortovi ještě v jeho školních letech řekl o viteálech (horcruxech), což jsou předměty nejtemnější magie, do kterých může čaroděj pomocí vraždy a zaklínadla ukrýt část své rozervané duše a zajistit si tak nesmrtelnost. Tehdy se Brumbál dovtípil, že Voldemort nebyl kletbou Avada kedavra zabit proto, že si vytvořil viteál, a později vyšlo najevo, že jich vytvořil dokonce šest, svou duši tedy rozerval na sedm částí. Brumbálovi došlo, že jeden viteál už byl zničen Harry Potterem, totiž Voldemortův deník, díky němuž byla otevřena v druhém roce Harryho studií Tajemná komnata.
Albusovi se podařilo díky vzpomínkám lidí najít i druhý viteál, prsten Rojvola Gaunta, Voldemortova děda, kterému ho Raddle ukradl. Při jeho objevení ale Brumbál zjistil, že je zaklet strašnou kletbou, a pro svou pomalou reakci jí byl zasažen. Severus Snape sice kletbu poté odstranil, ale Brumbálovi už zůstala navždy odumřelá ruka. Poté začal usilovně pátrat po zbývajících čtyřech viteálech, aby je zničil. Celé toto tajemství Voldemorta odkryl Harrymu, aby mu s pátráním pomohl. Když Brumbál zjistil, že další viteál se pravděpodobně skrývá v jeskyni, kde kdysi Voldemort jako chlapec byl, vydal se tam s Harrym. Viteál skutečně našli uprostřed temného jezera, ale Brumbál kvůli jeho získání vypil neznámý lektvar, který ho připravil téměř o všechnu sílu. Díky Harrymu se jim však zdařilo přemístil se zpět do Bradavic, nad kterými však viděli Znamení zla, a tak se do hradu ihned vydali. Zjistili, že škola byla napadena Smrtijedy: na astronomické věži byl Albus Brumbál odzbrojen Dracem Malfoyem a poté zabit kletbou Avada kedavra, vyslanou Severusem Snapem. Jako první ředitel Bradavic v historii byl pohřben na půdě školy, v bílé hrobce u jezera.
Vzhledem k tomu, že vraždu Albuse Brumbála obestírá mnoho nejasností (podivná podoba kletby, minimum svědků, kteří viděli jeho mrtvé tělo, záhadná úloha Severuse Snapea), nelze vyloučit ani spekulace, že jeho smrt byla fingovaná či předem aranžovaná.

Minerva McGonagallová

14. srpna 2007 v 13:45 | Nymfadora |  Profesoři
Minerva McGonagallová - profesorka přeměňování, ředitelka Nebelvírské koleje
VZHLED
Vlasy: Černé, sepnuté do drdolu
Oči: malé, korálkovité; nosí hranaté brýle
Charakteristické rysy: Zvěromág, přeměňuje se v kočku; zřídkakdy se usmívá
DATA
Narozeniny: 4. října (zdroj JKR)
Rok narození: přibližně 1925
Bradavice: Začala vyučovat v prosinci 1956. V současné době ředitelkou.
Kolej: Nebelvír (navštěvovala asi 1936-43).
Obor: Přeměňování
Kancelář: První patro (po hlavním schodišti)
Zájmy: Je velmi zapálená do Famfrpálu
FAKTA O MCGONAGALLOVÉ (KNIHY 1-6)
V současné době je ředitelkou Bradavic (Princ dvojí krve, kapitola 29). Před Brumbálovou smrtí působila jako zástupkyně ředitele a současně byla jednou z Brumbálových nejvěrnějších příznivců.
Působí velice vážně a přísně s jen velmi malým pochopením pro ty, kteří porušují pravidla. Nezastaví se ani před tresty pro studenty z vlastní koleje, Nebelvíru, je schopna odebrat jim body i kdyby to znamenalo ztrátu kolejního poháru. Dokonce se dá říci, že ve svém zápalu odebírá studentům Nebelvíru nepřiměřené množství bodů (např. 50 bodu odebrala Nebelvírskému studentovi za to, že nebyl v posteli a toulal se po hradě, ihned potom co odebrala pouze 20 bodů Zmijozelskému studentovi za stejný přestupek). Nebelvírští studenti vždy rádi poznamenávají, že by si přáli, aby je upřednostňovala stejně tak jako Snape upřednostňuje studenty ze Zmijozelu.
McGonagallová je Zvěromág schopný přeměnit se do mourovaté kočky. Když je kočkou, její skvrny kolem očí mají podobný tvar jako brýle které nosí (Harry Potter a kámen mudrců, kapitola 1)
V Bradavicích vyučuje Přeměňování. Je přesvědčena, že ostatní formy magie jsou o něco méně elegantní a jednodušší než Přeměňování. Je známá tím, že dává obrovské množství domácích úkolů.
Je zřejmé, že McGonagallová a Hermiona mají mnoho společného. Především určitou striktnost v dodržování pravidel. Obě jsou popisovány jako obzvláště chytré. McGonagallová zařídila Hermioně ve třetím ročníku používání Obraceče času, díky kterému si mohla přibrat hodiny navíc. (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, kapitola 5)
McGonagallová jen velmi málo ukazuje svou jemnější stránku. Když jí Harry a Ron oznámili, že jdou na ošetřovnu navštívit Herminonu, která byla tou dobou zkamenělá, dala jim svolení se slzou v oku (HP a Tajemná komnata 16). Plakala, když zjistila že Lily a James Potterovi byli zavražděni (HP a Kámen mudrců 1).
McGonagallová nosí smaragdově zelený plášť; na noc kostkovaný župan a síťku na hlavě (HP a Kámen mudrců 14, HP a Vězeň z Azkabanu 13) Nosívá krajkový kapesník. Nikdy nenechává vlasy rozpuštěné, ani v případě kdy měla na vánoční party v roce 1991 klobouk. Dokonce se chichotala a zčervenala když jí lehce podnapilý Hagrid políbil na tvář. (HP a Kámen mudrců, 12) Na vánočním plese v roce 1994, měla červeně kostkovaný společenský hábit a okolo okrajů kouzelnickém klobouku měla velmi ošklivý věnec bodláků. Tančila s Ludo Pytlounem. (HP a Ohnivý pohár, 23)
McGonagallová je opravdový fanoušek famfrpálu. Horlivě podporuje Nebelvírský tým. Když viděla jak Harry chytl v prvním díle Pamatováček, okamžitě jej učinila týmovým chytačem a opatřila mu koště (což bylo proti pravidlům).

Rubeus Hagrid

14. srpna 2007 v 13:41 | Nymfadora |  Profesoři
Rubeus Hagrid - učitel péče o kouzelné tvory (od 3. ročníku)
RODINA
Původ: z nečisté krve.
Matka: Fridwulfa, jedna z posledních anglických obrů ; odešla z domu, když byli Hagridovi 3 roky.
Otec: neznámý kouzelník, zemřel v roce 1941 - 2 během Hagridova druhého ročníku v Bradavicích.
Prarodiče: ?
Sourozenci: Dráp ; obr; Hagridův bratr z poloviny krve
Dětství: vychováván otcem (kouzelníkem) a v jeho druhém ročníku se z něj stal sirotek; od té doby na něj dohlížel Brumbál.
Bydliště z dětství: ?
Přitahován k: madam Olympe Maxime z Krásnohůlek
Mazlíčci, atd.: Tesák (lovecký pes), Aragog (Acromantula), Klofan (Hippogriff), Norbert (drak ),Chloupek (tříhlavý pes).
VZHLED

Barva očí: černé a třpytivé, přimhouřené v úsměvu.
Barva vlasů: dlouhá, divoká změť černých vlasů a vousů.
Souhrnný popis( z knih) :
"Jestli byla motorka obrovská, nebylo to nic oproti muži, který seděl rozkročmo na ní. Byl téměř dvakrát tak vysoký, jako obyčejný muž a nejméně pětkrát tak silný. Jednoduše vypadal větší, než je dovoleno a příliš divoce - dlouhá změť hustých, černých vlasů a plnovous zakrývaly většinu jeho tváře, velikost jeho rukou byla jako víko od popelnice a jeho nohy v kožených botách vypadali jako malí delfíni. "
HAGRID V BRADAVICÍCH

První rok: 1940
Kolej: Nebelvír
Zaměstnání:
"Hajný" a "Správce klíčů a pozemků" v Bradavicích. Jako "Správce klíčů" je Hagridovou povinností setkat se s Bradavickými prváky na nádraží v Prasečinách a dopravit je přes jezero do Bradavic. O d roku 1993 je také učitelem Péče o kouzelné tvory.
Bydliště: srub nebo bouda, na Bradavickém pozemku blízko Zakázaného lesa.
Vybavení: růžový deštník (skrýš pro jeho zlomenou hůlku), masožravý slimáčí repelent
Tresty: Vyhozen z Bradavic během třetího ročníku, poté, co byl obviněn Tomem Riddlem z otevření Tajemné komnaty a způsobení smrti ufňukané Uršuly.
Ostatní:
Hůlka: zhotovená z dubu, šesti stopá; poměrně ohebná ; byla zlomena, když byl Hagrid vyhnán z Bradavic (Hagrid ji uložil do růžového deštníku)
Organizace & spojenectví: řád Fénixe .
Kariéra: Správce klíčů a pozemků v Bradavicích
Dovednosti: "není zcela kvalifikovaný kouzelník"; respekt & oddanost kouzelným tvorům, zejména těm nebezpečným.
Nejhorší obava/ vzpomínka : smrt jeho otce v r. 1941 - 2
Strašidlo: ?
Rukopis: nečitelný rukopis.
Věznění: byl uvězněn v Azkabanu na několik týdnů během května r. 1993 , po události s Tajemnou komnatou; propuštěn poté, co ho Harry očistil.

Severus Snape

14. srpna 2007 v 13:38 | Nymfadora |  Profesoři
Severus Snape - učitel lekvarů
Severus Snape se narodil 9. ledna 1960. Vystudoval na čarodějnické škole v Bradavicích, kde navštěvoval Zmijozel. Navštěvoval stejný ročník, z něhož vyšli Harryho otec James Potter, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Sirius Black.

Mezi Jamesem Potterem a Severusem Snapem panovala hluboká nenávist. Snape ho proto všemožně sledoval a snažil se ho dostat do problémů. To se mu málem stalo osudné. Sirius Black ho totiž vlákal do tajemného tunelu pod vrbou Mlátičkou, kde v té době pobýval Remus Lupin ve své vlkodlačí podobě. Pokud by ho Potter včas nevaroval, byl by ho Lupin roztrhal. Je to těžko pochopitelné, ale díky tomu se Snapeova nenávist ještě prohloubila, protože se nyní cítil být za záchranu života zavázán svému největšímu nepříteli.
Severus Snape v současné době učí v Bradavické škole čar a kouzel Lektvary, ale usiluje o místo učitele Obrany proti černé magii. Kromě toho je ředitelem Zmijozelu. Albus Brumbál, ředitel školy, Snapeovi věří jako vlastnímu synovi a to i přesto, že byl Snape v minulosti přívržencem Lorda Voldemorta, tzv. Smrtijed. Brumbál o něm řekl: "Severus Snape skutečně byl Smrtijed. Přešel však zpět na naši stranu ještě před Voldemortovým pádem a za cenu obrovského osobního ohrožení se stal naším zvědem. V této chvíli už není o nich víc Smrtijed než já."
Jeho studentská léta a spojitost se Smrtijedy popsal Sirius Black takto: "Od chvíle, kdy jsem zjistil, že tu Snape učí, pořád přemýšlím, proč ho Brumbál přijal. Snapea černá magie vždycky přitahovala, už jako student tím byl pověstný. Býval podlézavý, úlisný kluk s mastnými vlasy" .... "Hned od samých začátků v Bradavicích znal víc zaklínadel než polovina kluků ze sedmého ročníku, a patřil k partě ze Zmijozelu, z které pak skoro všichni skončili jako Smrtijedi." ... Ale pokud vím, Snapea nikdy neobvinili, že by byl Smrtijed - i když to příliš neznamená. Spoustu jich nikdy nechytili, a Snape je rozhodně dost mazaný a chytrý, než aby se dostal do maléru."
Snape sice na stranu dobra přešel, ale ve škole tak rozhodně nepůsobí. Chová se přesně tak, jak by se od ředitele Zmijozelu dalo čekat. Při vyučování (a nejen při něm) nadržuje studentům ze své koleje a ostatní bez milosti trestá (často neprávem). Nejvíce má spadeno na Harryho Pottera, který nejen že je synem nenáviděného Jamese, je navíc velice slavný díky jizvě ve tvaru blesku, kterou mu způsobil Lord Voldemort, takže i závist tu hraje své. V prvním studijním roce Harryho Pottera mu však Snape během famfrpálového zápasu zachránil život. Brumbál k tomu Harrymu řekl: "... Profesor Snape se nedokázal smířit s tím, že je tvému otci zavázán... opravdu si myslím, že během letošního roku se tě tak usilovně snažil chránit, poněvadž si říkal, že tím si vyrovná účtu s tvým otcem. Pak už by mohl jen v klidu dál nenávidět jeho památku."

Madame Hoochová

14. srpna 2007 v 13:28 | Nymfadora |  Profesoři
Madame Hoochová - učitelka létání na koštěti
Velice bystrá dáma se žlutýma očima a rozčepýřenými šedými vlasy. Při první hodině, kdy se zranil Neville a ním musela na ošetřovnu a díky tomu a dalším okolnostem se Harry stal nejmladším chytačem ve famfrpálu za celé století. Je rozhodčím při famfrpálových utkáních mezi jednotlivými kolejemi.

Doroles J. Umbridgeová

14. srpna 2007 v 13:26 | Nymfadora |  Profesoři
Doroles Jane Umbridgeová - učitelka obrany proti černé magii (5. ročník)
Dolores Jane Umbridgeová je pracovnicí ministerstva kouzel, je členkou zasedání ministerského "soudu". Vedla mnoho případů o uvěznění kříženců. V pátém ročníku se stala bradavickou učitelkou obrany proti černé magii, kdy odmítala používat kouzla a praktikovala pouze kouzelnickou teorii. Stala se zde taky bradavickou vrhní vyšetřovatelkou, kdy zakázala řadu věcí a navrhla řady výnosů. Na pár dní se stala taky ředitelkou Bradavic, to po útěku Brumbála, kterého chtěla dostat do Azkabanu. Poté jí ale v lese napadli kentauři,když jí Brumbál zachránil, musela pár dní strávit v nemocnici Svatého Munga a poté z Bradavic odešla.

Alasror "Pošuk" Moody

14. srpna 2007 v 13:16 | Nymfadora |  Profesoři
Alastor 'Pošuk' Moody (Bartemius Skrk) - profesor obrany proti černé magii (4.ročník)
Proslýchá se, že Moody pozbyl zdravého rozumu. Byl to bývalý bystrozor (tozn.:že chytal smrtijedy). Nikdo nic nepoznal, ale na konci roku se zjistilo, že to nebyl Moody nýbrž mladý Bartemius Skrk, smrtijed, který byl považován za mrtvého. Používal mnoholičný lektvar, aby měl podobu pravého Moodyho a nikdo ho tak nepoznal. Byl ve spojení s Voldemortem, který nabýval na síle. Snažil se Harryho dostat do turnaje tří kouzelnických škol a posléze ho provést až do samého konce s co nejvyšším počtem bodů. V podstatě se mu to podařilo. Nakonec byl však odhalen a pře protesty Minervy mu byla mozkomorem vysáta duše. Skončil hůř, než kdyby zemřel.

Remus Lupin

14. srpna 2007 v 13:15 | Nymfadora |  Profesoři
Remus Lupin - profesor obrany protiv černé magii (3. ročník)
Jeden člen známé čtyřky: Sirius Black, James Potter, Remus Lupin a Petr Petigrew. Byl to nejschopnější učitel, jakého zatím na obranu měli, a proto i okamžitě po pár prvních hodinách zajistil obrovskou oblíbenost mezi žáky, i když nosil ošuntělé záplatované oblečení, kterému se samozřejmě vysmíval Malfoy. Na konci roku se však nedopatřením zjistilo, že je Lupin vlkodlak, a tak byl nucen ze školy, i přes Harryho přemlouvání, odejít.
Nyní pracuje pro Fénixův řád a bojuje proti Voldemortovi

Zlatoslav Lockhart

14. srpna 2007 v 13:12 | Nymfadora |  Profesoři
Zlatoslav Lockhart - učitel obrany proti černé magii (2.ročník)
Další učitel obrany proti černé magii. Ve třídě Harryho se proslavil tím, že mezi ně vypustil rarachy, v dalších hodinách se už o nic podobného nepokusil, a pouze jim četl úryvky ze svých knih. Na konci roku se však ukázalo, že si pouze přivlastnil skutky jiných kouzelníků. Harrymu a Ronovi to nakonec byl nucen sdělit a aby nevyslepičili jeho tajemství, které by mu bylo zničilo celou kariéru úspěšného kouzelníka, chtěl na ně použít paměťové kouzlo. To se však obrátilo na něj a on ztratil paměť.

Profesor Quirell

14. srpna 2007 v 13:11 | Nymfadora |  Profesoři
Profesor Quirell - profesor obrany proti černé magii (1. ročník)
Tento učitel učil v Bradavicích pouze jeden rok, stejně tak jako všichni ostatní, co učili obranu proti černé magii. Na svých cestách ovšem potkal Voldemorta a nechal si vemluvit nějaké báchorky o dobru, zlu a moci. Nechal nad sebou od něj převzít moc a pak šel do Bradavic, kde se celý rok snažil získat Kámen mudrců pro svého pána. Nakonec to pro něj nedopadlo moc dobře, poněvadž byl Kámen zničen a on zemřel, když pak Voldemort opustil jeho tělo, které s ním sdílel.

Sybila Trelawneyová

14. srpna 2007 v 13:08 Profesoři
Sybila Trelawneyová - učitelka věštění
Sybila Trelawneyová byla prapravnučkou slavné Sybily Trelawneyové, která opravdu měla věšteckého ducha. Učitelkou jasnovidectví se stala po příhodě v Prasinkách - U prasečí hlavy, kde měla schůzku s Brumbálem - měla zájem o toto místo. Nicméně Brumbálovi připadala jako někdo kdo si jenom hraje na to, že umí věštit. Chtěl už odejít, když v tom Sybila pronesla nefalšovanou věštbu - byla to ta věštba, týkající se Harryho a Voldemorta, říkajíc: "Ani jeden nemůže zůstat naživu, pokud žije ten druhý." Po této události profesor Brumbál Sybilu Trelawneyovou přece jenom přijal. Za celou dobu co učí v Bradavicích se u ní nefalšované věštění, ovšem projevilo zatím pouze jednou a to když Harrymu ve třetím ročníku předpověděla návrat lorda Voldemorta. Jinak si Sybila z každého ročníku vybere jednoho "nešťastlivce" (v jednom z ročníků to byl Harry), kterému opakovaně předpovídá neštěstí a smrt. Všichni ale vědí, že to je jen stará podvodnice.

Profesorka Prýtová

14. srpna 2007 v 12:57 | Nymfadora |  Profesoři
Melinda Prýtová - učitelka bylinkářství
Profesorka Prýtová se narodila v mudlovské rodině.Její otec byl instalatér a matka psycholožka.Prýtové se od malička stávali věci,které si nedokázala vysvětli např:málem jí přejelo auto,ale najednou se ocitla na chodníku,nebo si obarvila vlasy na černo(měla dříve blond)a vypadala strašně,hrozně brečela,ale ráno byly zase plavé.
Tyto příhody se vysvětlily teprve,když sova pálená přinesla dopis z Bradavic.Rodiče ani Prýtová tomu nemohli uvěřit,mysleli si,že si z nich někdo nehezky střílí.Uvěřili teprve,když si vzpomněli na všechny podivné věci,které se Melině(křestní jméno) staly.
Melině se ve škole moc líbilo,k jejím vlastnostem patřila hlavně poslušnost a úcta,proto jí moudrý klobouk zařadil do Mrzimoru.Hned první rok si oblíbila bylinkářství a byla v něm nejlepší z ročníku.Melina byla oblíbenkyní profesorky Konvalinkové,která tento předmět učila.
Po vystudování bradavic pracovala Prýtová v kouzelnickém bylinkářství pro odborníky.Tento obchod však za rok zkrachoval a proto se Melina rozhodla sepsat své znalosti do knížky jejíž název byl:BYLINKÁŘSTVÍ PRO KAŽDÉHO.Tato kniha byla tak skvělá,že se stala učebnicí v různých školách(v bradavicích ne).
Knihu si přečetl i nový ředitel Bradavic-Albus Brumbál.Poslal Melině Prýtové sovu s návrhem,aby v Bradavicích učila bylinkářství.Pro Prýtovou to byla čest a zároveň skvělá příležitost,proto odepsala sovu se vzkazem,kdy má nastoupit.
V bradavicích prokázala skvělé znalosti a pro svou povahu byla velmi oblíbená jak u žáků tak i u kolegů.Za dva roky se stala ředitelkou mrzimorské koleje.Nedávno se nechala slyšet,,NIKDY NEBUDU LITOVAT,ŽE JSEM V BRADAVICÍCH ZAČALA UČIT,,

Profesor Kratiknot

14. srpna 2007 v 12:55 Profesoři
Arnold Kratiknot - učitel kouzelných formulí
Jednou večer se v kouzelnické rodině narodil malý,blonďatý chlapec.Jmenoval se Arnold Kratiknot.
Ve svých dvou letech byl neuvěřitelně chytrý a proto se jeho rodiče nedivili,když je požádal,aby mu koupili hůlku.Matka mu koupila tu nejlepší-lépe řečeno,hůlka si vybrala Arnolda.Vraťme se zpátky k jeho
matce.Byla to a ještě je,velmi krásná žena.Její povolání bylo shánění žíní jednorožce pro pana Olivandera.Při jednom svém lovu se seznámila s Kratiknotovým otcem.Malcolm Kratiknot se živil pozorováním jednorožců a zapisováním jejich údajů,práci pak předával ministerstvu kouzel.
V 11 letech přišla dlouho očekávaná sova ze školy čar a kouzel.Jaké překvapení bylo,když Kratiknot mladší otevřel dopis!Nebyl to dopis z Bradavic,ale z Krásnohůlek.Všichni se tomu velmi divili,ale pak uznali že Krásnohůlky jsou také velmi dobrá škola.Jaká byla Arnoldovy školní léta nevíme,protože všechny údaje o Krásnohůlkách jsou velmi přísně střežené.
Po dokončení studií jel kratiknot studovat levitaci do Itálie a tam žil 10 let.Zpátky do Anglie se vrátil jako jeden z nejlepších odborníků na levitaci,ale aby získal velkou popularitu a uznání ve své vlasti,musel velmi tvrdě pracovat a prokazovat své dovednosti v tomto oboru.V jeho kariéře ho na 2 roky zastavila náhlá smrt jeho otce-spadl z koštěte a zlomil si vaz.Matka se z toho nemohla vzpamatovat a tak se o ni musel starat.
Proslavil se 15.3.1936,když se vracel z ranní procházky do svého domu.Před ním šel velmi důležitý ministerský předseda a zčistajasna se na něj řítil velikánský kámen,který padal z uvolněné skály.Určitě
by chudáka předsedu zabil,ale jak jste jistě uhodli Kratiknot ho díky svému umění levitace zachránil.Nejenže dostal vysokou finanční odměnu,ale také dostal pozvánku učit levitaci ve škole čar a kouzel v Bradavicích.Arnold neodmítnul a stal se profesorem ve zmíněné škole.

Ministerstvo kouzel

14. srpna 2007 v 12:47 | Nymfadora |  Kouzelnická místa
Vchod pro pracující: na Ministerstvo kouzel se můžete dostat krbem pomocí prášku letax, nebo se tam přemístit.
Vchod pronávštěvníky: telefoní budka v centru Londýna
Popis jednotlivých pater na Ministerstvu kouzel:
7.patro:
Tady najdete:
Odbor kouzelných her a sportů; kanceláře vedení Britské a irské famfrpálové ligy; Oficiálního klubu tchoříčků a Úřadu pro absurdní patenty.
6.patro:
Tady najdete:
odbor pro kouzelnou přepravu; kanceláře správy letaxové sítě; Regulační a kontrolní správy košťat; Úřadu pro přenášedla a Zkušebního střediska přemisťování
5.patro:
Tady najdete: Odbor mezinárodní kouzelnické spolupráce;kanceláře Útvarů pro mezinárodní kouzelnické obchodní normy; Mezinárodní kouzelnické advokátní kanceláře a britské sekce Mezinárodního sdružení kouzelníků
4.patro:
Tady najdete:
odbor pro dohled nad kouzelnými tvory; kanceláře divize zvířat, osob a duchů; oddělení pro styk se skřety a Poradny pro boj se škůdci
3.patro:
Tady najdete:
obor kouzelnických nehod a katastrof; kanceláře Útvaru pro nápravu nevydařených kouzel;Ústředny pro výmaz paměti a Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluv
2.patro:
Tady najdete:
odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů(ředitelka- Amélie Susan Bonesová), kanceláře oddělení nepatřičného užívání kouzel(Mafalda Hopkirková), ústředí bystrozorů a adminstrativních služeb Starostolce
Vstupní hala:
Odbor záhad:

Azkaban - mozkomorové

13. srpna 2007 v 16:39 | Nymfadora |  Kouzelnická místa
Mozkomorové jsou jedny z nejobávanějších nestvůr kouzelnického světa. Není na světě snad kouzelníka, kterého by z nich nejímala hrůza. A nejsou to pouze vlastnosti, které dělají mozkomora mozkomorem.
Dříve byli mozkomorové využíváni do služeb lorda Voldemorta, po jeho pádu se ovšem dali na stranu dobra, pracovali pro ministerstvo kouzel, kde spolňovali úlohu tzv. strážných v Azkabanské věznici.
Do Azkabanu byli zavírání svým jednáním provinilí kouzelníci a čarodějky, ať už to bylo použití neprominutelné kletby (kouzla, jehož příčinou může být člověk či jiný živočich mučen, ovládán či zabit), nebo jiného prohřešku hodného potrestání. Mozkomorové působili vězňům hotové peklo, vysávali z nich každou dobrou vzpomínku, pocit naděje či štěstí a nechávali je pomalu uvadat ve světě zoufalství, zármutku, kdy většina uvězněných zešílela nebo zahynula z čistého smutku. Ještě horší zbraní mozkomora byl "mozkomorův polibek", vzácná situace, při níž mozkomor své (v těchto případech nenapravitelně prohřešilé) oběti vysaje duši, což je horší než zemřít - žít pouze ze své tělesné schránky, nemít ovšem vědomí.
Po návratu Voldemorta však tito zplozenci všeho zla opět přestoupili na jeho stranu a škodí lidstvu ještě více, bohužel i tomu nevinnému...

Vzhled

Jsou oblečeni v rozedraný, černošedý plášť s kápí. Ruce mají strupenaté, slizké, jakoby ve vodě se rokládající a mrtvé. O vzhledu jejich obličeje se můžeme pouze dohadovat, protože ti, kteří viděli jejich opravdovou tvář, nebyli schopni výpovědi, jelikož to jsou právě oběti "mozkomorova polibku". Tvář (povětšinou zakrytou kápí) má jistě nějaká ústa, silná ústa, jimiž mozkomor do sebe nasává dobré pocity a lidské duše. Místo očí by měly být pravděpodobně pouhé prázdné důlky, ovšem toto jsou pouhé odhady. Tyto bytosti nechodí po zemi, ale vznáší se, a ve filmech dokonce přímo létají, a to i velmi vysoko. Je-li na jednom místě více mozkomorů, vzduch se ochladí, objeví se mlha a začne vát studený vítr.