Květen 2009

Co ještě zajisté o JKR nevíte

31. května 2009 v 15:33 | Nymfadora |  J.K.Rowlingová
 • V mládí hodně četla,od šesti let začala psát příběhy o králíčkovi.
 • Po studiích francouzštiny a klasické filologie pracovala v různých profesích,nejčastěji jako učitelka nebo sekretářka.
 • Později odjela učit angličtinu do Portugalska, kde se provdala za místního televizního reportéra. Manželství se ovšem brzy rozpadlo a Rowlingová se s malou dcerkou vrátila zpět do Anglie, kde se potýkala s vážnými existenčními problémy.Tehdy začala psát příběh malého kouzelnického sirotka Harryho Pottera.
 • První kniha Harry Potter a Kámen mudrců vyšla v Anglii v roce 1997(v České republice 2000)nejprve v nákladu 500 kusů, později, pro obrovský zájem čtenářů, v počtu 70000 výtisků.
 • Po vydání druhého dílu o rok později se začaly knihy o Harry Potterovi umisťovat na čelních místech žebříčků bestsellerů.
 • Stejně oblíbené byly v Holandsku,Německu,Francii,ve Švédsku a v Norsku.
 • Svět zachvátila tzv.Potterománie,která ještě zesílila a průběžně se vrací s postupným zfilmováním jednotlivých dílů celé série.


Rozhovor z Poster Book: Evanna Lynch

31. května 2009 v 15:30 | Nymfadora |  Evanna Lynch

Celé jméno: Evanna Lynch
Postava z HP: Luna Lovegood
Narozeniny: 16. srpen
Znamení: lev
Oči: modré
Vlasy: blond
___________________________________________________________________

*Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Přesto, že je tu perfektní rovnováha mezi temnotou a světlem, cítím že celkový tón příběhu je už vážnější. I v prvních pěti knihách stále byla hrozba nebezpečí a toho, že Voldemort se může kdykoli zjevit. Nyní ale Harry v sobě udržuje bojovný duch více, než kdykoli předtím.
Ale na konci Fénixova Řádu se to změní, když Brumbál odhalí Harrymu proroctví. Buď zabije Voldemorta, ať se mu to líbí nebo ne, nebo Voldemort zabije jeho. Kniha je také odlišná proto, že Ron a Hermiona konečně začínají zdůrazňovat dramata. To měli dělat už od první knihy!

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Je jich několik. Myslím, že je velmi vyrovnaná, inteligentních osoba a daleko moudřejší, než bychom mohli říci o někom v jejím věku. Miluji její přístup, nikdy nepotřebuje povolení od jiných lidí na to, co dělá. Není domýšľavá ani nejistá, ale je ve svém vlastním světě a nenechá své rozhodnutí ovlivnit cizími názory. Vždy naslouchá hlasu svého srdce.
 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU

Rozhovor z Poster Book: James a Oliver Phelpsovi

31. května 2009 v 13:46 | Nymfadora |  James a Oliver Phelps

Celé jméno: James Phelps X Oliver Phelps
Postava z HP: Fred Weasley X George Weasley
Narozeniny: 25. únor
Znamení: Ryby
Oči: Hnědé X ořechové
Vlasy: Hnědé (jako Fred a George zrzavé)
___________________________________________________________________


Jak se podle vás Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od předchozích filmů?
James: štáb a herci jsou spolu už osm let, takže už o sobě víme, kdo jak pracuje. Příběh je stále temnější a děje se více a více věcí, ale v tomto filmu je zároveň více humoru než v těch ostatních. Každý den jsem pracoval mezi asistenty režiséra, takže už jsem viděl i to, jak film vypadá "z druhé strany".
Oliver: Myslím si, že film je temnější a armáda Voldemortových stoupenců narůstá. Děj se zahušťuje a některé dílky skládačky začínají do sebe zapadat.

Které specifické rysy obdivujete na svých postavách?
James: Stále si přeji, abych byl takový otevřený a extrovertný, jako byl Fred v tom věku. Zároveň bych chtěl mít jeho talent na byznys a obchodování.
Oliver: Líbí se mi, že George je vytrvalý v boji proti černé magii a věrný své rodině.

 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU

Chris Rankin potvrzený i pro HP7!

31. května 2009 v 13:07 | Nymfadora |  Novinky HP7
Fanouškovská HP stránka SnitchSeeker.com se před nějakým časem spojila s agenturouStacey Castro Media za účelem zjistit, jestli bude Chris Rankin opět obsazený jako Percy Weasley i do posledních dvou filmů Relikvií smrti se vyjádřila:

"Britský herec Chris Rankin se vrátí do role Percyho Weasleyho v novém projektu od Warner Bros - Harry Potter a Relikvie smrti"

Premiéra prvního dílu je stanovená ba 19. listopadu 2010 a poslední film ze série 15. července 2011

Trička k HP6

31. května 2009 v 13:01 | Nymfadora |  Products

Rozhovor z Poster Book: Mathew Lewis

31. května 2009 v 12:58 | Nymfadora |  Matthew Lewis
Celé jméno: Matthew David Lewis
Postava z HP: Neville Longbottom
Narozeniny: 27. červen
Znamení: Rak
Oči: Zelené
Vlasy: Hnědé
Filmografie (před HP): Heartbeat ('99); Where The Heart Is ('96); Dalziel & Pascoe ('95); Some Kind Of Life ('95)
___________________________________________________________________


Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Super, když všichni natáčejí stejnou scénu, prožíváme hodně zábavy a smějeme se a jak se to lety stupňuje, užíváme si o to více, a proto je každý následující snímek lepší.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Jeho rozkošnost, jeho projevení důvěry vůči svým přátelům a lhostejnost k nebezpečným věcem. Miluji jeho ego.
 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU

Maggie Smith na den dětí v Tajemné zahradě

31. května 2009 v 12:57 | Nymfadora |  Maggie Smith

Na Mezinárodní den dětí, který je jak všichni víme 1. června si pro nás ČT2 připravila menší dáreček v podobě amerického filmu Tajemná zahrada. V tomto filmu si zahrála jedna z HP hereček. Je to Maggie Smith, kterou jsme mohli vidět jako profesorku Minervu McGonagallovou. Maggie je skutečně velmi dobrá herečka a přesvětčí nás o tom i v tomto filmu..Tajemná zahrada s Maggie Smith se vysílá od 13:35.

priori-incantatem + vl. úprava

Obsazení Brumbálových sourozenců do HP7!!

31. května 2009 v 12:47 | Nymfadora |  Novinky HP7
Jedna z nejočekávanějších hereckých úkolů ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti je úspěšně obsazena. Mladého Albusw Brumbála si podle exkluzivních informacích stránky TLC zahraje osmnáctiletý herec Toby Regbo.Kromě toho se objevila nepotvrzena informace o obsazení role Albusovy sestry Ariany, kterou by měla ztvárnit Hebe Beardsall. Obsazení jejich dalšího bratra, mladého Aberfortha, je však zatím otázkou.

Díky rozdělení poslední knihy od J. K. Rowlingovej do dvou celovečerních filmů uvidíme na stříbrném plátně v Harrym Potterovi poprvé kromě hlavní dějové linie (v HP7 zničení horcruxů a Voldemorta) i několik vedlejších dějů odboček. Scéna (nebo scény) s mladým Albusem, Grindelwaldem a Ariano jsou toho nezvratným důkazem.


Nový herec v Relikviích

31. května 2009 v 12:47 | Nymfadora |  Novinky HP7
Podle nejnovějších potvrzených informací se herecké obsazení dvoudílného filmu Harry Potter a Relikvie smrti rozšíří o další novou tvář.
Je jí Chase Armitage, který se kromě herectví věnuje i práci v oblasti filmového střihu, režie a bojových umění. Chase přiznal, že patří k těm hercům, kteří dosud neviděli žádnou z dosavadních filmových částí dobrodružství Harryho Pottera. Po obsazení však zvažuje, že si jejich dodatečně podívá.

Potvrdil také, že si zahraje jednoho ze čtyř lapáků, kteří budou v posledních filmech doprovázet Fenrira Greybacka. Podle knižní předlohy budou mít prsty i v zatčení hlavního tria av jeho přivedení do vězení u Malfoyovům. Své scény začne natáčet už příští týden. Připomínáme také, že Chase je již druhým potvrzeným lapačem. Prvníh byl představen už v březnu, je jím Nick Moran.


Filmovaní v Swinley lese začne za 10 dní

31. května 2009 v 12:42 | Nymfadora |  Novinky HP7
London Taxi Tour aktualizovalo své stránky, kde doplnilo nové fotografie z příprav lesa Swinley, kde bude během června probíhat natáčení scén do Relikvií Smrti. Filmování bude probíhat již od 10. června, středy a potrvá zatím po dobu nám neznámou. Včerejší i starší fotografie z příprav najdete ZDE

Jak jsme vás již před časem informovali, není potvrzené, které scény budou v lese natáčet. My se můžeme jen domnívat, že půjde o putování tří hrdinů, jejich kempování a jiné scény s Deanem Thomasem zda skřetem.


Ron Hunt i v HP7

31. května 2009 v 12:41 | Nymfadora |  Novinky HP7
Herec Rod Hunt, kterého již brzy budeme mít možnost vidět jako velkého blonďavého smrtijeda Thorfinna Rowla v HP6 , si zopakuje natáčení i v Relikviích Smrti.

Kromě finální bitvy o Bradavice na konci příběhu je podle knižní předlohy zahrnut i ve scéně, kde si budou Harry, Ron a Hermiona hledat skrýš v Londýně, hned po útěku ze svatby Billa a Fleur. Rovněž vystupuje v Harryho reálném snu, kde ho Voldemort mučí za nesplnění příkazů.


Miranda na premiéře The Young Victoria(2009)

31. května 2009 v 12:40 | Nymfadora |  Miranda Richarson
 • V pokračování článku jsou fotky Mirandy z premiéry filmu The Young Victoria(Mladá Viktorie).Mirnada zvolila velice křiklavě oranžové šaty s lemováním okolo krku ve stylu řeckých bohyň.Podle mého jako bohyně vypadá,velice ji to sluší!


Jessie Cave ve hře Arcadia

31. května 2009 v 12:38 | Nymfadora |  Jessie Cave
 • Je vidět,že Jessie Cave nemá jen roli v Levandule Brownové v HP6 ale už se taky ukazuje na divadelních prknech a to světoznámého divadla West End v Londýně.Níže máte několik fotek ze hry Arcadia.


Charlie Higson odhaluje tajemství okouzlení Harrym Potterem

31. května 2009 v 12:37 | Nymfadora |  News from HP
Je docela snadné napsat pochvalný článek o nějakém nespravedlivě opomíjeném géniovi, ale co mohu říci o nejznámější autorce světa? Nejspíš to, že schopnosti JK Rowling jakožto autorky, byly zastíněny fenoménem Harryho Pottera.

Mnoho lidí se domnívá, že psát pro děti je snadné. Není. Dospělí si přečtou knihu třeba pro to, že mají pocit, že se to od nich čeká, protože se pak cítí chytřejší a "sečtělí".
Pokud ale kniha nezaujme dítě, nebude ji číst. Kdokoli, kdo se stal svědkem toho, jak se dítě o prázdninách ztratí v sedmiset stránkové knize o HP, nevšímá si bazénu, pláže a jídla, musí vědět, že děti tyto knihy čtou jednoduše pro to, že je milují, a pro to, že Rowling má výjimečnou schopnost udržet si čtenáře až do poslední stránky.
Vytvořila svět, do kterého chtějí děti vstoupit a nikdy jej neopustit.

Jako všichni britští autoři klasické fantasy pro děti, zasadila Rowling svůj příběh do přísně domácího prostředí.
Ano, používá některé už dobře známé základní součásti (ukažte mi sečtělého autora, který si nevypůjčil témata od jiných spisovatelů), jako jsou kouzelníci, čarodějky, interátní školy a sirotci předurčení k velikosti, ale vytvořila z nich velmi podrobný svět.
Se svým satirickým pohledem na média, politiku a vzdělání, je její svět vzdálen od jednoduchosti. Skvěle vyprávěné příběhy okouzlí, pobaví, vystraší a potěší mnohé následující generace dětí. Přečtěte si Harryho Pottera a kámen mudrců (1997), protože dobrý příběh má začínat od začátku.


Rozhovor z Poster Book: Emma Watson

31. května 2009 v 12:35 | Nymfadora |  Emma´s interviews

Celé jméno: Emma Charlotte Watson
Postava z HP: Hermiona Grangerová
Narozeniny: 15. duben
Znamení: Beran
Oči: Hnědé
Vlasy: světle
Poslední film (kromě HP): Ballet Shoes

___________________________________________________________________

Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Pro mě je Princ více než romantickou komedií.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Její loajalitu, dobrotu, statočnosť a inteligenci.

Které prvky Tvojej postavy byly nejnáročnější na ztvárnění?
Hermiona je absolutní emocionální osobnost. A utrápená. Stala jsem se introspektívnou, protože jsem byla ve stresu a utrápený.

Z jakých zkušeností si čerpala při stvárňovaní své postavy?
Hermiona a ja milujeme učení a chození do školy. Často říkám, že Harry je jako můj mladší bratr Alex.

 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU

Rozhovor z Poster Book: Tom Felton

31. května 2009 v 9:59 | Nymfadora |  Tom Felton
Celé jméno: Thomas Andrew Felton
Postava: Draco Malfoy
Narozeniny: 22. září
Znamení ve zvěrokruhu: panna
Barva očí: modrá
Barva vlasů: nejistý ... :-D
Nedávno účinkoval v nepotterovskom filmu ... Ztraceni (The disappeared)
___________________________________________________________________

Jak se podle tebe Harry Potter a Princ Dvojí krve liší odpředchozích filmů?
V dřívějších filmech se Voldemort a Bradavice nikdy "nestřetli" A Harryho dobrodružství byly buď o něm, nebo Voldemortovi.
V tomto filmu zažijeme mnoho temna i bez přítomnosti Temného pána, protože zlo do Bradavic vklouzne velmi snadno.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Je tak slizký a navíc Darebák a klebetník! Miluji způsob, jakým vypráví - zaměřuje se na jeho silný britský přízvuk - o tom to je.
 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU


Rozhovor z Poster Book: Bonnie Wright

31. května 2009 v 9:57 | Nymfadora |  Bonnie´s interview

Celé jméno: Bonnie Francesca Wright
Postava z HP: Ginny Weasleyová
Narozeniny: 17. únor
Znamení: Vodnář
Oči: Modré
Vlasy: zlatohnědá
___________________________________________________________________

Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Film účinně balancuje mezi rokfortským humorem a vážností lorda Voldemorta. Začínáme tušit, jak je to už všechno blízko.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Její optimismus a její péči a zájem do věcí.

Které prvky Tvé postavy byly nejnáročnější na ztvárnění?
Můj vlastní život a že jsem se stala teenagerka.

 • POKRAČOVÁNÍ V ČLÁNKU