Prosinec 2009
Princ dvojí krve je sedmý nejstahovanější film!

28. prosince 2009 v 9:18 | Nymfadora |  Novinky HP6
Rok 2009 se pomalu blíží ke konci a při této příležitosti přináší stránka Torrent Freak žebříček deseti nejvíce nelegálně stažených filmů.
Uplynulých dvanáct měsíců je severoamerickými kiny považovaných za jeden z rekordních let. V USA a Kanadě dosáhl zisk z prodeje vstupenek do kin úctyhodných 10 miliard dolarů, paradoxně, navzdory rostoucí míře pirátství na internetu.Nezpochybnitelným vítězem v ilegálním stahování přes síť BitTorrent je letošní zcela nové filmové zpracování Star Trek s více než 10. miliony stažení, přičemž každoročně stoupající čísla dokazují stále častější využívání této sítě. V žebříčku se umístilo i nejnovější pokračování série o dospívajícím čaroději Harry Potter a Princ Dvojí krve, jemuž s více než 7,9 miliony stažení patří v tomto nelichotivém žebříčku 7. místo. Čísla nelegálních stažení se přitom negativně podepisují zejména na (přesto poměrně vysokou) prodejnost DVDček a Blu-ray disků

1. Star Trek: 10 960 000
2. Transformers: Pomsta poražených: 10 600 000
3. RocknRolla: 9 430 000
4. Ve čtveřici po opici: 9 180 000
5. Stmívání: 8 720 000
6. District 9: 8,280,000
7. Harry Potter a Princ Dvojí krve: 7 930 000
8. State of Play: 7 440 000
9. X-Men Origins: Wolverine: 7 200 000
10. Čtvrté proroctví: 6 930 000Oblečení Emmy z různých akcí

28. prosince 2009 v 9:17 | Nymfadora |  Emma W.

Všechno nejlepší Maggie!!

28. prosince 2009 v 0:01 | Nymfadora |  Maggie Smith
Dnes 28. prosince oslaví narozeniny další skvělá herečka, kterou my známe hlavně jako Minervu McGonagallovou z HP. Je to herečka Maggie Smith a dnes oslaví své 75. narozeniny!

Všechno nejlepší Maggie!!


Nové EMS od Emmy na Vánoce a Nový rok

25. prosince 2009 v 20:57 | Nymfadora |  Emma Watson News
Herečka Emma Watson každoročně před nebo po Vánocích zveřejňuje na své stránce vánoční odkaz fanouškům a ani tento rok není výjimkou. Pokud byste si mysleli, že Emma si přes vánoční prázdniny vychutná sladké nic nedělání, jste na velkém omylu. Tyto "prázdniny" nestráví jen doma v kruhu své rodiny a přátel, ale i ve filmových studiích, kde bude intenzivně pokračovat v natáčení dalších scén do dvoudílných Relikvií Smrti v roli Hermiony Grangerové.

Celé znění máte v celém článku
Photoshoot Billa by Andrew Clowley

25. prosince 2009 v 20:50 | Nymfadora |  Bill Nighy
Maggie Smith a Miranda Richardson potvrzeny do Relikvií!!

25. prosince 2009 v 20:48 | Nymfadora |  Novinky HP7
Společnost,která reprezentuje Harry Potter ságu Warner Bros vydala synopsi k první části posledního dílu Relikvie Smrti, která obsahuje celý seznam obsazených herců v tomto filmu.
Většina z nich ,již byli potvrzeni samotnými Warnery,ale objevilo se tam jméno Mirandy Richardson,která ztvárnila nesnesitelnou reportérku Denního Věštce Ritu Holoubkovou, dá se tedy předpokládat, že i ona bude hrát v poslední Potterovce,dále máme dávno potvrzené herce a to Maggie Smith v roli Minervy McConagall a Ciarána Hinds v roli Aberfotha Brumbála.
Níže máte zmiňovanou synopsi


imagebam.com


JKR je nejlepší autorkou desetiletí!!

25. prosince 2009 v 20:46 | Nymfadora |  J.K.Rowlingová
Telegraph zveřejnil novou zprávu, naše drahá autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová skončila mezi 100 nejprodávanějšími autory světa.
Nemyslete si ale, že se umístila na místě v davu ostatních světoznámých autorů, umístila na prvním místě!S více než 29 miliony prodaných kopií knih a více než 225 milióny vydělaných dolarů předstihla konkurentů jako Dana Browna, J. R. R. Tolkiena, či Williama Shakespeara.
Gratulace k obdivuhodnému výsledku a zároveň, že i po deseti letech od vydání první části z celé série, jsou tyto knížky stále žádané.

Níže máte úplný seznam všech umístěných s jejich počtem vydaných kopií a výdělkem

Dvojčata, Tom a Bonnie na otevření Kouzelnické parku HP v Orlandu!

25. prosince 2009 v 20:44 | Nymfadora |  HP park
Už minulý měsíc v jistém interview Tom Felton a Bonnie Wright (filmoví Draco a Ginny) potvrdili účast na slavnostním otevření Kouzelného světa Harryho Pottera, které by se mělo uskutečnit již příští rok na jaře.
V těchto dnech fanoušky, kteří se na otevření rovněž chystají, potěšila další ověřené informace. Do parku by měli zavítat i dvojčata James a Oliver Phelpsovi, aneb bratři Weasleyovi z filmové série. A jak jsme to zjistili? Oliver před pár dny dostal stručnou otázku od jednoho svého fanouška:

"Budeš příští rok ty nebo Jamesi na otevření HP parku v Orlandu?" No a Oliver samozřejmě fanouška velmi potěšil a odepsal: "Jasně, budeme tam!" "

Park by měl být zpřístupněn již na jaře 2010.


Veselé Vánoce!!!

22. prosince 2009 v 18:10 | Nymfadora |  Deníček

Ahojky všichni!! Tak Vánoce jsou už za dveřmi a tím za dveřmi myslím, že už jsou vážně na spadnutí:-) a já bych vám všem chtěla popřát krásné šťastné a veselé Vánoce a především hooodně dárků a at každý dostane to co si přeje:) U nás se zrovna dneska zdobil stromeček tak už jsou vánoce opravdu tady. A s nimi i 14 dní krááásnééého volna:) takže si ho užívejte...nevím jak tady přes svátky budu....na štědrý den asi nééé to se mi celkově na počítač nechce:D a 25, 26. prosince objíždíme příbuzný:D Takže vážně nevim....ale třeba se mi zachce a přijdu dřív než si myslíte:) Mno kdybyste náhodou vy během svátků zavítali sem ke mě na blog tak nezapomente napsat jaký byly vánoce a co jste krásnýho dostali pod stromeček:) A do novýho roku mě tu určitě čekejte alespon proto že vám budu chtít popřát štastný nový rok:) Tak se mějte krásně a SBnka tady ode mě mají něco k Vánocům:Scéna z kamene mudrců na 3. místě v TOP 25 filmových momentů!!

22. prosince 2009 v 18:04 | Nymfadora |  Novinky HP1
TOP 25 filmových momentů desetiletí, tak zní žebříček,který portál Moviefone sestavil.Jedná se o 25 nejlepších momentů z filmů za celé desetiletí!

Hned na třetím místě se umístil moment z prvního dílu HP s podtitulem Kámen Mudrců a to představení samotného učně v kouzelnickém světě.

Úplný žebříček máte níže v článku

Značka "Harry Potter" ovlivňuje ekonomický růst!!

22. prosince 2009 v 18:02 | Nymfadora |  News from HP
Obchodní a finanční časopis The Economist si posvítil na několik světových společností, které vlastní práva na značku Harry Potter.
Právě ta výrazně ovlivnila jejich ekonomický růst v posledních deseti letech. Do popředí se díky Harrymu Potterovi dostalo menší britské vydavatelství Bloomsbury, dominantní postavení na americkém trhu s dětskou literaturou získal Scholastic a Warner Bros. se zařadili mezi nejziskovějším filmová studia na světě, první příčku obsadili v letech 2001, 2005, 2008 a díky princ dvojí krve i v roce 2009.


Úryvky z článku jsou přeloženy v pokračování.