Leden 2010Cesta po místech, kde se natáčel HP

10. ledna 2010 v 10:10 | Nymfadora |  News from HP
Server Britmovietours vás zve na jedinečnou prohlídku míst, kde se natáčely scény pro filmového Harryho Pottera. Během cesty tak např. budete moci navštívit místo, které posloužilo jako Děravý kotel či si budete moci vyzkoušet projít přepážkou na nástupišti 9 a 3/4.
Akce probíhá zhruba od března a veškeré informace (cena apod.) naleznete na tomto odkazePrinc nominován v sedmi kategoriích na ceny BAFTA!

10. ledna 2010 v 10:02 | Nymfadora |  Novinky HP6
esté filmové dobrodružství příběhů o Harrym Potterovi s podtitulem Princ Dvojí krve se uchází o další prestižní filmové ocenění, tentokrát o Ceny britské filmové akademie (British Academy Film Awards). Nejnovější Potterovka figuruje na tzv.. delším seznamu nominaci v sedmi kategoriích: Make-Up a vlasy, Speciální vizuální efekty, Zvuk, Kostýmy, Produkce, Kinematografie a Mužský herecký výkon ve vedlejší postavě (Alan Rickman jako Princ Dvojí Krve, Severus Snape).

Finálové nominace budou známy 21. ledna, kdy se počet finalistů v každé kategorii sníží z 15 na 5. Předávání britských "Oscarů" se uskuteční 21. února v budově Královské opeře v Londýně.


Photoshoot Emmy for Burberry (Spring/Summer 2010)

9. ledna 2010 v 9:09 | Nymfadora |  Emma´s photoshoots
  • Máme tu zbrusu nové photoshooty z kampaně pro Burberry pro rok 2010 na jaro/léto, kde se Emma stala již minulý rok ,jejich exkluzivní tváří! Uvidíte její nové fotky, kde jak jinak než profesionálně pózovala s dalšími mužskými modely a předváděla luxusní zboží tohot světového fenoménu.

Mohu je podotknout, že fotky jsou ještě lepší než v roce 2009, kdy s tímto začínala.

imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comNové fotky k HP7: Fleuřina svatba

9. ledna 2010 v 9:08 | Nymfadora |  Fotky z natáčení HP7
Známá stránka HP4U odhalila nové fotky z přípravy natáčení scén z Fleuřiny svatby v sedmém díle s podtitulem Relikvie smrti.Uvidíte detail svatebních šatů, které Fleur bude mít, dokonce i občerstvení a stany, kde se tato sláva bude konat.


Harry-Potter-Wedding-01-202x300.jpg (18 KB)Harry-Potter-Wedding-02-194x300.jpg (22 KB)Harry-Potter-Wedding-03-269x300.jpg (23 KB)

bloghogwarts.com-PŘEKLAD!!

Harry Potter v TOP5 pletacích vzorů!

9. ledna 2010 v 9:06 | Nymfadora |  Rankings
USA Today zveřejnil na svých stránkách zajimavý seznam TOP5 filmů a knih, které zanechali "ručně tkaný vzor".Jiným slovem uvádí seznam nejpečlivějších a nejpovedenějších výrobků ručního pletení.Je tedy jasné, že z Pottera to jednoznačně bude ruční pletení svetrů od Molly Weasleyové, které tak ráda dává svým dětem a i Harrymu každé Vánoce, dále to jsou nádherné kostýmy,ponožky od Dobbyho a mnoho dalšího.

Celý seznam máte níže..

  1. A Tale of Two cities (příběh Ch.Dickense)
  2. Série Harry Potter
  3. The Golden Compass
  4. Coraline
  5. Lost in Translation

Princ dvojí krve nominován na Oscara!!

9. ledna 2010 v 9:04 | Nymfadora |  Novinky HP6
Fámy se potvrdily! Princ je nominován na Oscara!
Bojuje o postup mezi nominace za Vizuální efekty. V této kategorii je nominováno celkem 15 filmů, ze kterých bude porota ve čtvrtek 21. ledna 2010 vybírat semifinalisty.


1. "Angels & Demons"
2. "Avatar"
3. "Coraline"
4. "Disney's A Christmas Carol"
5. "District 9"
6. "G-Force"
7. "G.I. Joe: The Rise of Cobra"
8. "Harry Potter and the Half-Blood Prince"
9. "Sherlock Holmes"
10. "Star Trek"
11. "Terminator Salvation"
12. "Transformers: Revenge of the Fallen"
13. "2012"
14. "Watchmen"
15. "Where the Wild Things Are"


Dan o scéně "sedm Potterů" pro Empire magazine!

9. ledna 2010 v 9:03 | Nymfadora |  Daniel´s interviews
Nové číslo Empire magazine přineslo info ohledně natáčení Relikvií smrti. Jednostránkový článek obsahuje i komentář Daniela Radcliffa, který se výjadřil ke scéně Sedm Potterů.
Článek obsahuje i poznámku od Davida Yatese, který v minulém týdnu viděl při skládání scén první část Relikvií. Podle Davida je nesmírně zajímavé sledovat hlavní trio, jak si počíná mimo Bradavické pohodlí.

"Jedná se o nejsložitější sekvence, jaké jsme kdy natáčeli. Všichni se přeměňují do mě (v Harryho) a nikdo pořádně neví, co se bude dít. Já jsem oblečený jako kdokoliv jiný a ostatní se oblékají do stejných šatů jako mám já. A upřímně, je to docela matoucí."


Padma Patilová potvrzena do HP7, Uršula a madame Rosmerta zatím ne!

9. ledna 2010 v 9:01 | Nymfadora |  Novinky HP7
Podle agentury Gordon and French, se herečka Afshan Azad, která ztvárńuje v Harry POtter filmech jedn z dvojčat Patilových, Padmu, vrátí do sedmého a posledního pokračování s podtitulem Relikvie Smrti.

Další informace o dalším obsazení také ukazují naopak o neúčasti herečky Julie Christie,hraje "Ronovu oblíbenkyni" madam Rosmertu a Shirley Henderson v roli zemřelé Ufňukané Uršuly.Potvrdily to jejich agentury MF Management a Hamilton Hodell


Reportáž z natáčení v únorovém Empire

4. ledna 2010 v 19:41 | Nymfadora |  Novinky HP7
Filmový časopis Empire zveřejní ve svém únorovém čísle rozsáhlý přehled filmů, které budou mít svou premiéru v roce 2010. Chybět mezi nimi nemůže ani úvodní reportáž k filmu Hary Potter a relikvie smrti, část I. Redaktoři v článku přiblíží svou loňskou návštěvu filmových studii během natáčení sedmé filmové Potterovky, přinesou zákulisní informace a předpokládá se i odhalení několika detailů o samotném filmu.

Časopis vyjde v průběhu ledna. Nové informace o podzimní filmové novince Relikvie smrti I. vám přineseme, jakmile budou zveřejněny.

Bonnie se objeví ve filmu Sweat

4. ledna 2010 v 13:49 | Nymfadora |  Bonnie´s news
Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) se objeví v krátkém filmu Sweat (Pot), který bude součástí celovečerního filmu Zeměpis nešťastných srdcí (Geography of the Hapless Hearts).

Alexandra Billington, scenáristka a producentka filmu, poskytla bližší informace o Bonniinej úloze, přečíst si je můžete v pokračování.

"Krátký film Sweat se odehrává v Londýně. Bonnie v něm ztvárňuje hlavní hrdinku Miu - svobodomyslně mladou ženou, která však má v sobě dostatečnou hloubku pro to, aby přitahovala intenzivnější a introvertnejšiu postavu Jamieho, kterého hraje Matthew McNulty.
Natáčení probíhalo fantasticky hladce. Bonnie pracovala jako zkušená profesionálka a spolupráce s ní byla velmi radostným zážitkem. "

Filmování proběhlo začátkem měsíce a je ukončeno. Film by měl do (britských) kin dorazit v květnu 2010.Bonnie na party v Notthinghamu

4. ledna 2010 v 13:47 | Nymfadora |  Bonnie´s privacy photos
1fb78272b4_58283755_o2.jpg (28 KB) 9bb9dbf06f_58283780_o2.jpg (27 KB) 332c124ce6_58283762_o2.jpg (32 KB)
Více fotek v článku

Photoshoots Katie Leung

4. ledna 2010 v 13:44 | Nymfadora |  Katie Leung
katb.jpg (9 KB)leb.jpg (9 KB)katieleung2xe9807katiescots.jpg (233 KB)


JKR je Skotkou desetiletí!!

4. ledna 2010 v 13:44 | Nymfadora |  J.K.Rowlingová
Noviny The Scotsman zveřejnili žebříček deseti Skotek, které jistým způsobem ovlivnily končící desetiletí. Jak nikoho z nás nepřekvapí, celému žebříčku kraluje naše jedinečná JK Rowlingová (navzdory nepřehlédnutelnému skutečnosti, že je Angličanka).

"Je těžké představit si mocnější ženu, která vzešla ze Skotska v uplynulé dekádě. V roce 2000 si JK Rowlingová vydáním čtvrté potterovky (která překonala všechny žebříčky prodejnosti literatury jako v UK, tak v USA) upevňovala svou pozici celosvětově nejoblíbenější dětské autorky.
V roce 2007 ji časopis Forbes označil jako 48. nejvlivnější celebritu na světě, a to nejen pro její obrovský vliv na čtenářskou gramotnost dětí, ale i pro její filantropické práci.
Její charitativní nadace Volant poskytuje finanční prostředky znevýhodněným dětem a financuje výzkum roztroušené sklerózy. Jo je zvučnou prezidentkou organizace Rodiny s jedním rodičem a má za sebou úspěšnou kampaň na změnu legislativy ohledně používání klecových postýlek pro sirotky v Rumunsku.Ať přiloží ruku k čemukoli, JK Rowlingová dokázala, že je schopna dosáhnout reálné změny v globálním měřítku. "HBP má 6. nominací na ceny James Empire!!

4. ledna 2010 v 13:41 | Nymfadora |  Novinky HP6
Internetový portál známý pod jménem Empire otevřela na svých stránkách nominace na výroční ceny James Empire, který obsahuje rejstřík herců, hereček a oblíbených režisérů.
K šesté potterovce Princ Dvojí Krve se vztahuje několik nominací v těchto kategoricích:

Nejlepší film
Nejlepší britský film
Nejlepší režie
Nejlepší herečka
Nejlepší herec
Nejlepší sci-fi film

Ceremonie, přímý přenos a předání cen by se mělo konak behem měsíce března...