Novinky HP7

Fotky: Scorpius Malfoy a mladý Severus Snape!

26. ledna 2011 v 13:31 | Nymfadora
Objevily se fotky dvou herců, kteří si zahrají v Relikviích smrti část 2.
Scorpiuse Malfoye si zahraje Bertie Gilbert (13 let)
harrypotter-ba.blog.cz

Ron a Hermiona jako nejlepší filmový pár roku 2010

23. prosince 2010 v 8:12 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Na stránkách Buzzsugar v uplynulých dnech probíhalo hlasování o Nejlepší filmový pár roku 2010 a Ron Weasley (Rupert Grint) a Hermiona Grangerová (Emma Watson) byli nominováni za své výkony v předposledním dílu ságy: Harry Potter a Relikvie Smrti, část I.
Pár ještě přednedávnem vedl s 58% nad svými soupeři Edwardem (Robert Pattinson) a Bellou (Kristen Stewart) se 35%, kteří byli nominování za své výkony ve filmu The Twilight Saga:Eclipse. A včera jsme se mohli dozvědět konečný verdikt - nejlepším filmovým párem roku 2010 se stává Ron Weasley a Hermiona Grangerová!


velkecary.blog.cz


Natáčení scén epilogu bylo znovuobnoveno!

19. prosince 2010 v 13:24 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz
V Londýně bylo znovuobnoveno natáčení scén epilogu k druhé části Relikvií smrti. První natáčení začalo ve středu 15. prosince a scény na nádraží King´s Cross se zúčastnili zatím jen herci Emma Watson (Hermiona) a Will Mill Dunn (James Sirius Potter). Ostatní herci, kteří se mají objevit v epilogu se do Leavesdenských studií vrátí až v předvečer Vánoc 24. prosince.
William Dunn k natáčení řekl: Nejvíce únavný byl první den natáčení epilogu, kterého jsem byl svědkem.

velkecary.blog.cz


Kelly Macdonad jako Šedá dáma v druhé části Relikvií!

12. prosince 2010 v 20:21 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Skotská herečka Kelly Macdonald potvrdila časopisu Vanity Fair,že dostala malou,leč významnou roli v posledním díle Harryho Pottera.Zahraje si totiž ducha šedou dámu,Helenu z Havraspáru.O tom,že by si tuto roli měla zahrát se mluvilo již dubnu tohoto roku,ale nic nebylo potvrené.Původně prý byla tato role nabídnuta oscarové herečce Kate Winslet,ale její agent to odmítl.Kelly pracovala na několika projektech s režisérem Davidem Yatesem, včetně filmu The Girl In The Cafe (s Billem Nighym), za který vyhrála cenu primetime Emmy.

Ještě jednu fotku herečky najdete v článku:

Trailer k Relikviím smrti část 1 v TOP 10 nejvyhledávanějších trailerů roku 2010

12. prosince 2010 v 20:18 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz
Jako obvykle udělal Google jeden z průzkumů a zveřejnil jeho výsledky.Tyto výsledky se týkají nevyhledávanějších trailerů k filmům roku 2010.Podle toho lze samozřejmě zjistit,který film je asi nejočekávanější.

Zeznam nejvyhledávanějších trailerů pro rok 2010
1.The Twilight Saga: Eclipse
2.Harry Potter a Relikvie smrti: část 1
3.Iron Man 2
4.The A-Team
5.Alice in Wonderland
6.Avatar
7.Dear John
8.My Favorite Villain
9.The Expendables
10.Green Lantern

snapeova.blog.cz

Relikvie smrti část 1 v semifinále Cen akademie za vizuální efekty!

12. prosince 2010 v 19:31 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Akademie filmových umění a věd zveřejnila dlouhý seznam  možných nominací na nejlepší vizuální efekty pro 83. ceny akademie,kde je 15 filmů.Na začátku ledna, členové, kteří vybírali semifinalisty zúží seznam na sedm filmů.Všechny tyto filmy budou muset předvést 15-minutovou ukázku.Warneři by si tedy měli dát sakra záležet .Ve čtvrtek 20. ledna po promítání budou členové volit pět filmů pro konečné nominace na Oscara.Nominace budou vyhlášeny živě v úterý 25 ledna 2011, v 05:30 PT v divadle Samuel Goldwyn.Vyhlášení oscarů proběhne v neděli 27.února 2011, v divadle Kodak v Hollywoodu & Highland Center ®, a celé to bude vysíláno v přímém přenosu na televizi ABC .Oskaři budou vysílány ve 200 zemích po celém světě,ale my s tím asi počítat nemůžeme :D No uvidíme,každopádně Relikviím blahopřeji k prvnímu úspěchu a věřím,že se probojují mezi 5 nejlepších. I kdyby nevyhráli,pořád by to byl velký úspěch :) Teď už všech 15 nominovaných.

Alenka v říši divů
Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka
Souboj Titánů
Harry Potter a Relikvie smrti: část I.
Život po životě
Počátek
Iron Man 2
Poslední vládce větru
Percy Jackson: Zloděj blesku
Princ z Persie: Písky času
Scott Pilgrim proti zbytku světa
Prokletý ostrov
Čarodějův učeň
Tron: Legacy
Unstoppable

Dvě nominace Relikvií na Satellite Awards!

12. prosince 2010 v 19:16 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Pomalu nám začíná období udílení různých filmových cen a Relikvie Smrti už přicházejí s prvními nominacemi.Předposlední film v serii filmů o Harryh Potterovi získal dvě nominace pro rok 2010 v Satellite Awards. Cenu může film získat v kategorii nejlepší kamera a nejlepší soundtrack.
Níže máte seznam filmů s nimiž v každé kategorii bude soupeřit.

Přední strana DVD Blue-ray Relikvie smrti část 1!

12. prosince 2010 v 19:12 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz
velkecary.blog.cz

Trio s Tomem Feltonem se vrátí do Leavesdenských studií

28. listopadu 2010 v 8:31 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Tom Felton (Draco Malfoy) a  Rupert Grint (Ron Weasley) se vrátí do studií v Leavesden na začátku měsíce prosince. Ve skutečnosti, David Yates, režisér Relikvií Smrti II, se rozhodl znovu natočit několik scén z epilogu - O devatenáct let, na místě, kde herci nebudou pod takovým tlakem (před fanoušky).

Byla zveřejněna Tomova citace, kde sděluje fanouškům své pocity.

Tom říká: "Zavolali mi jen dnes, takže se do Leavesden musím vrátit na natočení několik dalších scén. Natáčení by mělo být znovu odstartované o několik týdnů, den sdělí. Věděl jsem, že Dan, Emma a Rupert se musí vrátit a veruže mě to potěšilo. Řekl jsem si: 'Ohó, Tom, tobě se to podařilo natočit na první slupku, nemáš potřebu se nikam vracet a znovu to odhrnout.' No a dnes jen tiše polykám svou hrdost a jsem na cestě zpět do studií stejně jako oni - ano, půjdu tam, je to moje povinnost!

velkecary.blog.cz

Moje recenze na film Harry Potter a Relikvie smrti část 1

18. listopadu 2010 v 14:09 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz
Tak jsem se konečně dostala k počítači a chci napsat svoje názory, myšlenky no prostě takový ten pocit z Relikvií smrti, které dnes v noci přišly do kin a já na nich hned o půlnoci byla. Říkám si nechci moc prozrazovat těm kdo film ještě neviděli, ale na druhou stranu si říkám viděli jsme toho v trailerech, ukázkách a spotech dost (ale vážně rozhodně ne všechno!) Takže ten kdo bude chtít číst si to přečte ten kdo ne...no tak ne Ještě chci upozornit prostě mi to nedalo a napsala jsem vše co se mi ve filmu líbilo i konktétní scény tedy spoilery a ty jsou potom v závorkách, pro ty kdo je nechtějí číst.

Na začátek co bych řekla je velký obrovský WOW!! Prostě paráda! Tenhle film mě dostal úplně vším! Dokonalé scény, parádní dialogy, perfektní herci! (A to jsem byla na nadabovaný verzi). Já vážně nevim co tomu filmu vytknout! Prostě jedním slovem paráda. Myslím si že to je nejlepší film z celé série, je úžasné jak se drží knižní předlohy vlastně mi tam vůbec nic nechybělo a ani nepřebývalo. Možná jen ten dabing - Hagridův hlas se teda opravdu nepovedl, ale to rozhodně není chyba tvůrčího týmu! Už se vážně těším až to uvidím s titulkama.
Ke scénám -  jsou prostě skvělé nabíté úžasnou energií, pořád se něco děje a že bych se v kině koukala na hodinky nebo si říkala takhle scéna je dlouhá, to mohli zkrátit? Ani mě nenapadlo! Hned ze začátku se mi chtělo vážně brečet (spoiler! - scéna kdy Hermiona očaruje své rodiče, Harry posílá pryč Dursleyovi a Ron stojí u Doupěte) byla vážně dojemná. No a pak scéna v Malfoy Manor - učitelka studia mudlů vysící nad stolem byla vážně hrůzostrašná.  Pak také nastalo pár vtipných scén (a to hned v prvních scénách filmu), kdy jsem si říkala, proč tomu sakra lidi říkají, že je to skoro horor? ( - scéna na ministerstvu kouzel, kdy se trio přemění v kouzelníky - Harry se plouží k Umbridgeové + bomby hnojůvky to vážně nemělo chybu!! nebo chudák zmatený Ron kdy se líbá z ženou toho kouzelníka ve kterého se přeměnil), no ale pak jsem hned pochopila. Scéna s Bathildou, která se mění v hada není vážně nic pro malé děti, kterým se líbí Harryho jizva a koště. Samozřejmě nechybělo ani pár oddechových scén (svatba Billa a Fleur, a nebo krásný tanec Harryho a Hermiony - Dan ale vážně "umí" tančit ). A nesmím zapomenout na dokonalé scény typu kdy trio utíká před Smrtijedy (scéna kdy je Hermiona tváří v tvář smrtijedovi, který ji nevidí mi vážně naháněla husí kůži.) Samozřejmě se dočkáme i trochu té erotiky - scéna kdy má Ron zničit viteál a vidí Harryho jak se líbá s Hermionou je vážně hodně sexy :) )A pak bych ještě ráda zmínila scénu tří bratří, která byla krásně animovaně udělaná (vážně mi trochu připomněla styl Tima Burtona a jeho mrtvé nevěsty), a při níž jsem si říkala, kdyby ted někdo přišel do kina rozhodně by si nemyslel, že je to Harry Potter.
A k hereckým výkonům? Myslím že herci (a hlavně co se hlavního tria týče) vyspěli. V některých scénách z předchozích dílů jsem měla občas pocit, že jak se tak říká přehrávají, ale tohle bylo jiné tohle bylo, a zvlášt v případě Ruperta Grinta, doopravdy! Prostě paráda, cokoliv řeknou jsem jim spolka i s naviákem, kdykoliv je jim smutno chce se mi brečet a když se smějí musím se smát taky. K tomu ještě náherná hudba Alexandra Desplata a je to pefektní!
A na konec - konec. Je škoda, že se film rozdělil a tím spíš že musíme čekat půl roku, ale myslím, že se nám to všem vyplatí. Konec první části nebyl tak famozní, ale i tak mě naháněl (znovu) husí kůži a opravdu se máme na co těšit!
Tak to je moje recenze a doufám, že se dočkám i od vás nějakých těch názorů na film

Nové informace o Relikviích smrti část II

15. listopadu 2010 v 8:34 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Na stránce Oclumencia byly zveřejněny nové informace o filmu Harry Potter a Relikvie Smrti, Část II. Ze zdrojů blízkých filmovým studiím vyplývá, že poslední film série o Harrym Potterovi se z velké části bude držet knižní předlohy, kterou do scénáře pečlivě zakomponoval Steve Kloves. Tvůrčí tým si však neodpustil ani několik změn, které prý budou ve filmu lépe fungovat.Několik zajímavých detailů přímo z filmové bitvy o Bradavice jsou v pokračování.

První české a převážně pozitivní! recenze k Relikviím smrti část 1

13. listopadu 2010 v 13:02 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Podle informací se včera uskutečnilo v České republice speciální promítání Relikvií smrti část 1 pro filmové kritiky. Takže se kromě britských recenzí začínají na internetu objevovat i ty české. Dnes už tedy máme pár hodnoceních a to převážně pozitivních! Kritici film ohodnotili kolem 80% a více, ale samozřejmě se najdou i někteří, které film moc neuchvátil. No myslím, že se tim nikdo nenechá odrazit pozitivních recenzí je o hodně víc než jakýchkoliv jiných a názor si stejně každý musí udělat sám.

A já vám tu ted v odkazech přináším pár exklusivních recenzí od českých kritiků
Harry Potter a Relikvie smrti část 1 přijde do českých kin 18. listopadu 2010
Harry Potter a Relikvie smrti část 2 přijde do českých kin 14. července 2011

stupefy.blog.cz


3D HP plakát na londýnské Cromwel Road

10. listopadu 2010 v 15:08 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

snapeova.blog.cz

Testovací promítání v Londýně

10. listopadu 2010 v 15:04 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

V Londýně v kině Odeon na Leicester Square,kde se bude 11.11. konat Britská V.I.P. premiéra jíž se zůčastní naprostá většina herců se uskutečnilo testovací promítání pro herce,členy štábu a další lidi,kteří měli na Potterovi za těch 10 let nějaký podíl.Nyní už máme několik prvních dojmů od herců a dalších lidí díky jejich Twitteru.

Stephen Fry:"Musím říct,že se mi film Harry Potter a Relikvie Smrti opravdu,opravdu líbil.Právě jsem přišel z promítání.Podle mého skromného názoru je doposud nejlepší."

Chris Rankin:Slyšel jsem, že Relikvie smrti: Část 1 je opravdu pěkný film ,těším se až ho uvidím :)
Conrad Olson:
Opravdu to stálo za to jsem rád,že jsem se tak brzy mohl dívat na Relikvie Smrti: část 1
James Phelps:
Tento film se drží knihy knihy více než Princ dvojí krve, a je děsivý (v některých místech) a Emma Watson září v tomto filmu.
Henry Bush (speciální efekty ve filmu):
"Není dovoleno říci mnoho o posledním filmu před premiérou ve čtvrtek, ale měl bych tak učinit v třech písmenech:WOW. "
Melissa Anelli:
Je to 'skutečně brilantní, pokud jste fanoušek budete slintat,když řeknu víc budu zastřelena. Počkejte do čtvrtka!
Justin:
Viděl jsem Relikvie smrti část 1 - Svatý ***. Viděl jsem Davida Yatese a Davida Heymana. Skvělý film o ***

Složí Alexandre Desplat hudbu i k 2. části Relikvií?

30. října 2010 v 13:10 | Nymfadora
Zdá se, že režisér posledních 4 filmů o Harry Potterovi, David Yates, po vyslechnutí skladeb na soundtracku, které se nahrávaly ve studiích Abbey Road, navrhl hudebnímu skladateli Alexandru Desplatovi, který složil hudbu k 1. část Relikvií, aby složil také hudbu ke 2. části Relikvií Smrti! Dosud jsme ale neobdrželi potvrzení od samotného Desplata, takže nezbývá nic jiného než čekat.
harrypotter-ba.blog.cz

velkecary.blog.cz

Oficiálně potvrzena délka Relikvií smrti part 1

27. října 2010 v 12:17 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz


BBFC-Britská rada pro klasifikaci filmů oficiálně odhalila konečnou délku filmu:Harry Potter a Relikvie Smrti část I. Podle ní je film dlouhý 145 minut přesněji :2 hodiny 25 minut a 53 sekund.
Nedávná čísla mluvila o 147 minutách,je však,ale možné,že IMAX může mít stopáž delší o zhruba dvě minuty.Jistě není vyloučena možnost,že tam budou mít nějakou prodlouženou scénu.

snapeova.blog.cz

Relikvie smrti part 1 bude mít 147 minut?

24. října 2010 v 14:55 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Nedávno jsme tu měly článek podle něhož by nejnovější Potterovka měla mít délku 164 minut a stala by se tak nejdelším filmem z celé série.Většina z nás si však myslela,že je to trochu moc a vzhledem k tomu,že je to jen první část,kde se toho až tolik neděje to bylo příliš.Nejnovější informace mluví o 147 minutách a zní mnohem důvěryhodněji jelikož jí máme od celosvětové sítě 3D kin IMAX.Ti na svých odiciálních stránkách aktualizovaly délku filmu a podle neoficiálních informací by jsme si v kině měly posedět 2 hodiny a 27 minut.Studio Warner Bros o stopáži svého nejdražšího filmu roku zatím zarytě mlčí a stejně tak i Britská rada pro filmovou klasifikaci. Zatím tedy nemáme nic oficiálně potvrzené,ale vzhledem k tomu,že do premiéry je blízko a Imax musí tyhle informace mít dřív než ostatní kina kvůli částečné konverzi do 3D je dost pravděpodobné,že je tato informace pravdivá .Pokud by se tato informace potvrdila, sedmý díl by se v žebříčku umístil jako třetí nejkratší Potterovka. Nejkratší ze všech je zatím Fénixův řád.

snapeova.blog.cz

Ruoert a Bonnie se zúčastní premiéry v Japonsku!

21. října 2010 v 17:53 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Už začátkem listopadu začne po celém světě maratón premiér filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I.Na několika z nich se zúčastní osobně i herci. Po oficiální premiéře byla jako první potvrzena účast Ruperta a Grinta a Bonnie Wright na japonské předpremiéře, která se uskuteční 17.listopadu v Tokiu.Informoval o tom japonský časopis Cinema Today.Rupert pro časopis řekl:

"Mám rád Japonsko, naposledy jsem se účastnil premiéry třetího filmu a byl jsem opravdu fascinován touto zemí. Ve srovnání s ostatními zeměmi je velmi odlišná a fanoušci byli velmi, velmi nadšeni (smích).Naposledy jsem navštívil Japonsko během velmi krátkého výletu, takže tentokrát bych chtěl zůstat trochu déle.Relikvie Smrti jsou novým typem dobrodružství, jaké jste ve filmech o Harry Potterovi dosud neviděli.Doufám, že se na ně těšíte! "

snapeova.blog.cz

Celosvětový seznam premiér filmu Harry Potter a Relikvie smrti část 1!

13. října 2010 v 15:38 | Nymfadora
Warner Bros nedávno prostřednictvím facebooku vydalo celosvětový seznam premiér filmu Harry Potter a Relikvie smrti část 1, který potvrzuje, že v České republice proběhne premiéra 18. listopadu 2010, ve Velké Británii pak 19. listopadu 2010.
Na celý seznam se můžete podívat níže v článku:

Harry Potter a relikvie smrti part 1 pouze ve 2D

10. října 2010 v 15:17 | Nymfadora

V nové tiskové zprávě WB oznámili, že v důsledku časového omezení, bude Harry Potter a Relikvie Smrti, část 1. pouze ve 2D a ne ve 3D. Nicméně, část 2. je naplánovaná na 2D i 3D.

Tisková zpráva:
Warner Bros Pictures vydalo rozhodnutí, že film Harry Potter a Relikvie smrti: část I. bude do kin uveden pouze ve 2D v obou konvenčních i IMAX kinech, z důvodu časového omezení do datumu uvolnění filmu, nejsme schopni kompletně převést film do 3D. Přes maximální úsilí nás všech, se nám nepodařilo film převést v kompletním rozsahu odpovídajícím nejvyšším standartům kvality. Nechceme zklamat fanoušky, kteří dlouho očekávají toto velké finále série, a za tímto účelem jsme se rozhodli, že film uvedeme 19.listopadu.2010 (18.listopadu.2010), jak bylo v plánu. V harmonizaci s našimi filmaři jsme se rozhodli a věříme, že se jedná o nejlepší kurz, v zájmu toho, aby se naši fanoušci dočkali dokonalého "Harry Potter" zážitku.

Producent David Heyman se vyjádřil: "Za těch deset let, které jsme spolupracovali s Alanem Hornem a studiem, jehož prioritou bylo vždy zachovat celistvost knih Jo Rowlingové a jejich zpracování na velké plátna - toto rozhodnutí jen potvrzuje tento závazek."

Režisér David Yates pokračoval: "Toto rozhodnutí, které absolutně podporuji, podtrhuje skutečnost, že pro Warner Bros je kvalita vždy na prvním místě."

V plánovaném termínu, 15.července.2011 (14.července.2011) bude uveden v konvekčních i IMAX kinech poslední film naší série, Harry Potter a Relikvie smrti: část II. ve 3D

velkecary.blog.cz

Relikvie smrti part 1: v USA nepřístupná do 13 let!

1. října 2010 v 21:19 | Nymfadora
harrypotter-ba.blog.cz

Díky OCLUMENCIA máme exkluzivní informaci o přístupnosti filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část I. ve Spojených státech amerických, který do českých kin zavítá už 18.listopadu.2010! Podle informací z exkluzivního zdroje OCLUMENCIA bude film v USA nepřístupný do 13 let. Film Princ dvojí krve měl PG, které varovalo jen na několik nevhodných scén pro děti, takže můžeme očekávat, že předposlední film série bude temnější a bude se v něm vyskytovat více násilí.

PG-13 Rating je obvykle přidělen k filmům, které obsahuji silnější scény, které by neměli vidět nejmladší diváci bez doprovodu svých rodičů a mohli by šokovat některé malé fanoušky. Podle slov herců a také štábu je první část sedmé Potterovky ve stylu Road Movie, každopádně se s největší pravděpodobností dočkáme temnějšího a vyspělejšího filmu než byl Princ dvojí krve. Zatím nejsou žádné oficiální informace o přístupnosti filmu v České republice, ale Palace Cinemas na svých oficiálních stránkách hlásí nepřístupno do 12 let.

stupefy.blog.cz

Fotky dětí Harryho a Ginny a Rona a Hermiony z Epilogu!

29. září 2010 v 11:02 | Nymfadora
Před několika měsíci se objevilo několik videí z natáčení závěrečných scén v Epilogu,kde jste měli možnost vidět na několika fotkách, ne zrovna nejlepší kvality, celou naši kouzelnickou partu o 19 let později společně s jejich ratolestmi.

V celém článku máte fotky dvou dětí(Albuse Severuse, James Siriuse) Harryho a Ginny Potterových a jedno dítě (Hugo) Hermiony a Rona Weaslyových ...

Fotky viteálů z HP7 na výstavě na Comic Conu v San Diegu (2010)

28. září 2010 v 11:51 | Nymfadora
Jak bylo oznámeno dříve, San Diego Comic Con doporučuje rekvizity z filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Fotografie rekvizit z posledních dvou filmů o Harrym Potterovi, včetně bezové hůlky, prstenu Marvola Gaunta s kamenem vzkříšení, diadému Roweny z Havraspáru, medailonku Salazara Zmiozela a pohár Helgy z Mrzimoru, máte v celém článku

Exluszivní logo HP7: parte 1 a parte 2

26. září 2010 v 16:30 | Nymfadora

Rohan Gotobed jako malý Sirius Black!

26. září 2010 v 16:27 | Nymfadora
Dětský herec Rohan Gotobed byl pověřen aby hrál mladého Siriuse Blacka ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Vzhledem k tomu, že Rohanovi je 12 let - je s jistou nadsázkou předpokládat, že bude hrát Siriuse ve vzpomínkách Snapa na konci části II, více zejména v Bradavickém Expressu, když se Sirius a James setkali se Snapem a Lily aj.


 
 

Reklama